Ti, kteří občas navštěvují můj blog, vědí, že se snažím zaznamenat a uchovat recepty na jídla, která nám vařila chalupská babička . Teď už mám práci hodně ulehčenou, s recepty z tohoto kraje byla Nakladatelstvím Českého lesa vydaná kuchařka. "Tradiční jídla česko-bavorského příhraničí" sepsal ředitel Muzea Chodska pan Josef Nejdl. Chcete vědět, jak se vaří kyselka, herbstmilchsuppe, píprlák, klokány, vošouchy, rýpl, praskokrky, pískorky, sterz, schwammerpichelsteiner, liščí žrádlo, kucmoch, basáky, bacány, maltošny, obazda ? Nesmím zapomenou na tradiční chodské koláče z horního i dolního Chodska. (Fotografie exkluzivně od Martina .) O jeden výtisk této kuchařky můžete teď soutěžit u mě na blogu. Stačí jen odpovědět v komentáři k tomuto článku na jednoduchou otázku: "Které jídlo Vám zaručeně připomene vaše dětství nebo prázdniny u babičky?" Odpovídat můžete do 30. 6. 2010. Při vyplňování odpovědního komentáře nezapomeňte uvést...
"Žiju, nestylizuju..."
Tak tomu říkám stylové mlsání. Kdysi jsem dělala podobné müsli tyčinky a tvé krásné fotky mě nalákaly tak, že jej asi opráším a také si vyrobím tak krásnou zdravou svačinku. Sušené brusinky zbožňuji, ty v müsli nesmí chybět!
OdpovědětVymazatIdeální zobání . Sušené ovoce, vločky, oříšky - vše miluju. Pokusy s müsli i müsli tyčinkami jsem prošla a moc ráda vyzkouším i Tvůj (Nigellin) recept .
OdpovědětVymazatjá se tedy omlouvám ale přečtu recept ale postup už ne....kolik je tam stupňů na pečení a co že se dělá s kondenzovaným mlékem?
OdpovědětVymazat130 st.C, kondenzované mléko se zahřeje a s ostatními suchými přísadami promíchá a vtlačíme na plech, vyložený pečícím papírem, rozměry plechu nebo pekáče,33x23x4. Suší se při stotřiceti stupních celsia hodinu, po hodině se vyndají z trouby, 15 min se nechají odstát a krájí se na porce - 16 kousků silných tyčinek. Pak se nechají úplně vychladnout. Ať se podaří.
OdpovědětVymazat