Přeskočit na hlavní obsah

Den plný pochutin - vaří Lukáš

Vzhledem k tomu, že moje milovaná Danuška měla za sebou další vyčerpávající týden, rozhodl jsem se v rámci rekonvalescence připravit jí den plný pochutin :o) A aby z toho měli něco i mé fanynky :oDD tak jsem celý průběh zdokumentoval a připravil takový krátký fotoseriál.

Jak jinak začít den než chutnou a výživnou snídaní ....

1

Myslím, že není třeba rozepisovat vše co obsahovala neboť je vše zcela zřetelné ... :o) Snad jen doplním, že jako nápoj byl zvolen horký sladký čaj se šťávou z čerstvého citrónu ....

Vzhledem k sytosti této snídaně bylo upuštěno od dopolední přesnídávky a tudíž přejdeme rovnou k obědu ...

Jako hlavní chod jsem zvolil jedno z jídel, které mě zaujalo v dietním jídelníčku, který vycházel na idnesu ...

Kuře se zeleninou s jogurtovou omáčkou
Pro zájemce rovnou přikládám originální recept ....
Pozn. osobní poznatky a mnou provedené změny budou uvedeny v textu kurzívou.

Příprava: 15 minut na přípravu
     25+5+5 minut pečení
Pro 4 osoby
* 400 g brambor
* 400 g brokolice
* 200 g žampionů
* 1 velké rajče
* 600 g kuřecích prsou
* 2 lžíce kečupu
* 2 lžičky olivového oleje
* sůl
* pepř
* 300 g jogurtu
* 4 lžíce nakrájené pažitky
* 2 lžičky citronové šťávy
1. Brambory oloupeme,omyjeme a nakrájíme na tenké plátky. Brokolici rovněž omyjeme, očistíme a rozdělíme do malých růžiček. Houby očistíme a rozpůlíme. Rajče omyjeme a rozkrájíme na dílky. Kuřecí prsa nakrájíme na osm tenkých špalíčků.
2
3

2. Připravíme si 4 kusy alobalu o rozměrech asi 30x20 cm a potřeme jej na lesklé straně olejem. Brambory vložíme vždy do středu alobalu, lehce osolíme, na ně naskládáme kousky masa, brokolici, rajčatové kousky a žampiony, dochutíme solí a pepřem (místo pepře jsem použil koření tandori másala) a zakápneme kečupem.
3. Alobal zabalíme, konce srolujeme tak, aby se balíček nerozevíral a nevytekla nám šťáva. V troubě předehřáté na 200 stupňů pečeme asi 25 minut( doporučuji po této době balíčky otevřít a ještě pět minut péct otevřené potom vypnout troubu a nechat ještě pět minut dojít).

4
4. Jogurt smícháme s pažitkou a citrónovou šťávou, osolíme,opepříme a podáváme v extra misce. (Přidal jsem ještě na drobno nakrájenou jarní cibulku a vynechal jsem citrónovou šťávu. Jogurty, co jsem použil, byly mírně kyselé sami o sobě a Danča nemá ráda příliš kyselé jídlo :o))

Voilà a zde je výsledek ....

5

A zde s omáčkou ....

6


A samozřejmě na zapití sklenka Plzně ze sedmého schodu ... :o)

Protože je třeba také doplnit cukry :o) odpoledne přišlo na řadu něco sladkého taktéž z idnesu ...

Pomerančové carpaccio
Opět přidávám recept ....

Příprava: 10 minut
Pro 1 osobu
* 1 menší nebo půl velkého pomeranče
* 2 lžíce zakysané smetany
* 1 lžíce nesolených pistácií
* 1 lžička medu
1. Pomeranč oloupeme a nakrájíme na kolečka. Ta vyskládáme na talíř, zakápneme zakysanou smetanou, medem a posypeme oříšky. (protože jsem neměl pistácie tak jsem je nahradil plátky mandlí)

7
A už se nám nachýlil večer tudíž čas na lehkou večeři ... zeleninový salát se šunkou a sýrem, zálivkou a na sucho opečeným chlebem ...

8
Jako nápoj jsem zvolil bílou kávu ....
A to je z mého "dne plného pochutin" vše.

Díky za pozornost :o)

Komentáře

  1. Prosím jednoho kavalíra, který by se o mě postaral takto dokonalým způsobem. Zn. nepřijde zkrátka, neb maso ráda přenechám .

    OdpovědětVymazat
  2. Takhle krásně to vypadá, když chlap vaří s láskou Kuře v alobalu a pomerančové carpacio bych si dala kdykoliv. Radost pohledět
    P.

    OdpovědětVymazat
  3. olalaaaa,pan lukas se prekonavá,ja to hodnotím kladně,když jsme s martinem chodili tak vrchol všech pochutin,byl nakup pepřenek,brmburek a dalších šíleností,možná návšteva místní pizzerie...,no klobiuk doluů)))

    OdpovědětVymazat
  4. Nejdřív jsem si už ani nedokázala vzpomenout, ale na začátku chození mi jednou Martin "vytvořil" plněnou, obloženou bagetu - z veky. Byl rok 1990 a o nějakých Crocodille jsme neměli ani šajna.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

První toffosoutěž - o krajovou kuchařku

Ti, kteří občas navštěvují můj blog, vědí, že se snažím zaznamenat a uchovat recepty na jídla, která nám vařila chalupská babička . Teď už mám práci hodně ulehčenou, s recepty z tohoto kraje byla Nakladatelstvím Českého lesa vydaná kuchařka. "Tradiční jídla česko-bavorského příhraničí" sepsal ředitel Muzea Chodska  pan Josef Nejdl. Chcete vědět, jak se vaří kyselka, herbstmilchsuppe, píprlák, klokány, vošouchy, rýpl, praskokrky, pískorky, sterz, schwammerpichelsteiner, liščí žrádlo, kucmoch, basáky, bacány, maltošny, obazda ?    Nesmím zapomenou na tradiční chodské koláče z horního i dolního Chodska. (Fotografie exkluzivně od Martina  .) O jeden výtisk této kuchařky můžete teď soutěžit u mě na blogu. Stačí jen odpovědět v komentáři k tomuto článku na jednoduchou otázku: "Které jídlo Vám zaručeně připomene vaše dětství nebo prázdniny u babičky?" Odpovídat můžete do 30. 6. 2010.   Při vyplňování odpovědního komentáře nezapomeňte uvést...

Pražma pečená v troubě

  Ahoj, milí čtenáři! Dnes vám chci ukázat, jak si připravit jednoduché a chutné jídlo z pražmy, kterou jsem našel v akci v supermarketu. Pražma je druh mořské ryby, která má bílé maso a jemnou chuť. Je bohatá na bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny a vitamíny. A navíc je velmi snadná na přípravu!   Potřebujete:   - 1 pražmu (asi 1 kg) - 4 mrkve - 2 cibule - 1 svazek petržele - 2 lžičky římského kmínu - sůl, pepř, olivový olej   Postup:   1. Troubu předehřejte na 180 °C. Pražmu omyjte, osušte a vykuchejte. Pokud chcete, můžete ji nechat vykuchat v obchodě, ale já si to rád dělám sám. Je to taková relaxace, když si pohrávám s rybími vnitřnostmi. 😂 2. Mrkev oloupejte a nakrájejte na kolečka. Cibuli oloupejte a nakrájejte na půlkolečka. Petržel nakrájejte nahrubo. Všechnu zeleninu smíchejte v míse a osolte, opepřete a přidejte římský kmín. Římský kmín dodá jídlu zajímavou chuť a vůni, ale pokud ho nemáte rádi, můžete ho vynechat nebo nahr...

Jahodový retro koláč

  Představuji Vám můj comfort food. Můj narozeninový dort, který jsem dostávala jako malá k narozeninám. Měla jsem tu prvorozenou výsadu, že první domácí jahody šly na můj narozeninový cake. Na konci června. Před tolika lety totiž ještě nefungovalo globální oteplení a jahody dozrávaly až v druhé červnové polovině měsíce. Vždycky jsem se na dort těšila a nikdy jsem nebyla zklamaná. Z čeho by dnešní děti asi byly překvapené, bylo to, že narozeniny jsme slavili bez dárků, všichni společně u stolu, "jen" u dortu a u konvice černého čaje s cukrem a citrónem, podávaném ve slavnostním čajovém servisu. Byl to křehký porcelán s bílým žebrováním a zdobily ho jemné, žluté kvítky s červeným středem a s lehkým zeleným stonkem. Tvoří ho oblíbený osmdesátkový recept na piškot nastavovaný horkou vodou. A místo želatiny, která, myslím, v té době nebyla v dostatečném množství na pultech sámošek, nebo konzumů, chytré, české hospodyňky vymyslely náhradu uvařenou z pudinku. Pudinkový rosol.   Piš...