Přeskočit na hlavní obsah

Testování nových příchutí balzamikových krémů Kalamáta Papadimitriou

Letos, jako vloni, jsem dostala šanci spolu s dalšími devatenácti blogerkami otestovat balzamikové krémy firmy Kalamáta Papadimitriou. Přihlásila jsem se na výzvu portálu Blogerky.cz. Během pár dnů ke mě poštou doputoval balíček se dvěmi novými příchutěmi pro letošní rok - BBQ (bárbekjů) a chili (čili). Hned po ochutnání jsem zjistila, že mám na stole dva velice skvělé společníky pro letošní grilovací sezónu. Obě příchutě zbožňuji, ale ne každý výrobce a ne každá značka chutná tak přirozeně, jako tyto dvě novinky. Když budete mít čas a náladu na rafinované hrátky, oba dva druhy se dají použít na výrobu vlastní marinády pro maso, nebo zeleninu na gril. Když budete s časem na štíru, stačí použít kus kvalitního masa na minutkovou úpravu - na grilu, na pánvi, v troubě a a hotové pak dochutit na talíři balzamikovým krémem BBQ nebo chili, nebo půl napůl - já je totiž žeru oba.
To, že se BBQ balzamikový krém Kalamáta Papadimitriou a chili balzamikový krém Kalamáta Papadimitriou podle mého názoru hodí přednostně ke grilu, je tedy jasné. Pokusila jsem se ale pro ně v kuchyni najít i jiné využití, vyzkoušela jsem i doporučené recepty z www stránek papadim.com.

Nejprve jsem provedla lehkou fúzi s asijskou kuchyní. K nedělnímu obědu byly kuřecí stir-fry se zeleninovými a rýžovými nudlemi. Tenhle recept u nás doma řadím k takovým rychlým a chutným obědům. Naši tohle rychle osmažené jídlo milují. Rozhodla jsem se neochucovat maso, zato zeleninu jsem řádně sladko-kysele-pálivě dochutila chili balzamikovým krémem Kalamáta Papadimitriou. Funguje to. Sice by mě asi Thajec, Vietnamec i Číňan hnali od woku bičem, ale bylo to rychlé a dobré.


S luštěninovými pomazánkami teď dost často experimentuju. Držím se receptur snad jedině v případě výroby hummusu z cizrny. S fazolovou pomazánkou s BBQ balzamikovým krémem Kalamáta Papadimitriou jsem to celkem vychytala. Je sice trošku více nasládlá, ale jako zdravá svačinka chutnala třem ze čtyř. A to ujde, ne?


Na takové to jakoby letní grilování nám počasi doposud přálo jen jeden jediný víkend. Nepromarnili jsme ho. Naložila jsem krůtí maso do marinády s BBQ balzamikovým krémem Kalamáta Papadimitriou, sójovou omáčkou a česnekem a připravila k němu jako protipól chutí křupavý salát z brokolice, kukuřice a dýňových semínek. Po celodenní práci na zahrádce jsme měli skvělé jídlo jak za odměnu. Nezbylo.



A i když se počasí pokazilo, grilovací chutě nás neopustily. Už dlouho jsme neměli dobrý, neošizený hamburger. Recept na hamburger se slaninou, čedarem, pečenou cibulkou a BBQ balzamikovým krémem Kalamáta Papadimitriou jsem vyzkoušela právě podle doporučených receptů od Kalamáta Papadimitriou. Já je jako bonus dostala v balíčku s balzamikovými krémy a vy je najdete je tady na stránkách. Rozhodně vám doporučuji inspirativní recepty vyzkoušet, mnohdy tam najdete skvělé kombinace chutí, které by vás možná nenapadly. A tak jsem místo grilu roztopila grilovací pánev a u sobotní večeře to teda bylo maso! Deset bodů z deseti a ráno všechno poctivě všechno vyběhat!






Tolik je mých testovacích receptů. Dokázala bych si pro balzamikové krémy určitě najít i jiná využití, třeba na glazuru u této báječné veganské sekané. Hodila by se příchuť čili-bárbekjů. Určitě jste si všimli, že já nejvíce využila právě příchuť BBQ. Zamilovala jsem si jí pro její příjemnou přírodní a výraznou kouřovou chuť. Možná se Vám bude v obchodě zdát cena balzamikových krémů příliš vysoká, investici do jejich koupě ale plně doporučuju. Není nic horšího, než kazit si dobré jídlo umělou náhražkou. A občas bývají v akčních cenách k dostání okolo sedmdesáti korun. Naposledy v Bille a Penny Marketu. A skvělou zprávou je, že jsou bezlepkové! Takže - grilovací sezóně i experimentálníkuchyni zdar a dobrou chuť!




Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Uzený česnek

V našem Viet obchodě jsem narazila opět na něco. Pro mě nového. Uzený česnek. Země původu - Francie. Jedna palice za Kč 9,--. Slupky voní po kouři. Česnek sám o sobě v chuti ovlivněný není. Prostě, chutná česnekově, ani trochu kouřově. Jedinné, co jsem byla schopná ve vodách internetu vylovit za informace, bylo to, že uzením se pouze prodlužuje životnost česneku, uzením technologií teplého kouře po dobu sedmi dní se česnek konzervuje, chrání se tím při uskladnění proti plísním. Tak, jestli máte větší poznatky, nebo zkušenosti, směle sem s nimi do komentářů. Děkuji!

Pražma pečená v troubě

  Ahoj, milí čtenáři! Dnes vám chci ukázat, jak si připravit jednoduché a chutné jídlo z pražmy, kterou jsem našel v akci v supermarketu. Pražma je druh mořské ryby, která má bílé maso a jemnou chuť. Je bohatá na bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny a vitamíny. A navíc je velmi snadná na přípravu!   Potřebujete:   - 1 pražmu (asi 1 kg) - 4 mrkve - 2 cibule - 1 svazek petržele - 2 lžičky římského kmínu - sůl, pepř, olivový olej   Postup:   1. Troubu předehřejte na 180 °C. Pražmu omyjte, osušte a vykuchejte. Pokud chcete, můžete ji nechat vykuchat v obchodě, ale já si to rád dělám sám. Je to taková relaxace, když si pohrávám s rybími vnitřnostmi. 😂 2. Mrkev oloupejte a nakrájejte na kolečka. Cibuli oloupejte a nakrájejte na půlkolečka. Petržel nakrájejte nahrubo. Všechnu zeleninu smíchejte v míse a osolte, opepřete a přidejte římský kmín. Římský kmín dodá jídlu zajímavou chuť a vůni, ale pokud ho nemáte rádi, můžete ho vynechat nebo nahradit jiným kořením. 3.

Pražma královská s pečenou zeleninou

Kdo mě zná, třeba i jen ze čtení mého blogu z minulosti, ten ví, že mám ráda na talíři ryby, mušle, slávky i kdejakou další, mořskou havěť (ne,  to není šťastný výraz, nejsem vodník, ani hastrman z pohádky Jana Drdy), mořské plody. Resuscituji svůj blog, protože mám za poslední dva měsíce více vjemů, možností a možná i sil pro další zdokumentování mých  experimentů v mé  kuchyni. A protože jsem dostala rybu. Pražmu královskou. Recept jsem si utvořila v hlavě, podle dalších surovin, o kterých jsem věděla, že mám doma v zásobě, podle chutí, které mi u nich navzájem fungují a už se mi osvědčily. Večer nezbylo moc času běžně  pracující ženy na  „haute cuisine.“   Do vykuchané ryby jsem vetřela dostatečné množství soli zvenku i do její břišní dutiny a nechala cca 15 minut odpočívat, než jsem si stihla připravit zeleninu, se kterou jsem pražmu hodlala péct společně na plechu v troubě. Troubu jsem začala rozehřívat na 200 °C. Oloupané mrkve a petržele jsem nakrájela na hranolky, pr