Přeskočit na hlavní obsah

Nákup z farmářského trhu v Klánovicích

Hlavním impulzem pro náš sobotní nákup byl report pana Cuketky a také vidina domácích vajíček.  I když už v půl deváté byly fronty obrovské, vše probíhalo příjemné, pohodové atmosféře. Nikdo se nestrkal, nemračil, nehuboval. Můj první dojem byl díky frontám mírně otrávený, stačilo jen pár chvilek, než se člověk hodil do pohody a uvědomil si, že není kam spěchat. Dvě hodinky utekly jako voda.

1

Pan Cuketka ve svém článku uvádí jednotlivé prodejce. Naším objevem, který díky výčepnímu zařízení hlavně ocenily děti je Lhenická ovocná šťáva.  Bez přidaných cukrů a konzervantů "chutná hezky jihočesky."

2
Na uzeniny se stála fronta nejdelší. My v ní strávili 20 minut, ale rozhodně není čeho litovat. Myslím, že na paštice v zlatém obalu se staneme závislý.
Kouzelného dědečka s medovinou jsem rozhodně neminula :-). Nejprve jsem si došla kvůli sychravě vlezlému počasí pro kalíšek horké medoviny a dopadlo to takto:
3
Kdo zná, jakým stylem počasí převládají naše dovolené, pochopí i tuto zásobu.

Těším se na další sezónní druhy zeleniny a ovoce. Velkou radost mám z ukořistěného, křehkého, mladého pórku. Budu zapékat.

Komentáře

  1. Mě se zase na fotkách moc líbí krásná červená řepa. To je holt zase moje úchylka. Takové trhy bych si taky dala líbit

    OdpovědětVymazat
  2. [1]: Není to červená řepa, ale černá ředkev . Myslela jsem si, že to bude takový chyták. Je po zimním skladování trochu vyčpělá, zkusím to na ní jako na křen - namočím jí do vody. Po té jsem sáhla hned z nostalgie, když jsem byla malá, dával nám jí čerstvou ochutnat soused z vedlejší zahrádky. Měla říz .
    Trhy máme sice půl hodiny cesty autem, ale snad nás to jednou za čtrnáct dní nezabije . Opravdu jsem ráda za ty vajíčka. V nákupu nám zatím bohužel převládájí uzeniny nad zeleninou, zatím nebyl větší výběr, než to, co je uskladněné přes zimu. Až na ten pórek. A jablíčka jsou skvělá, voňavá.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

První toffosoutěž - o krajovou kuchařku

Ti, kteří občas navštěvují můj blog, vědí, že se snažím zaznamenat a uchovat recepty na jídla, která nám vařila chalupská babička . Teď už mám práci hodně ulehčenou, s recepty z tohoto kraje byla Nakladatelstvím Českého lesa vydaná kuchařka. "Tradiční jídla česko-bavorského příhraničí" sepsal ředitel Muzea Chodska  pan Josef Nejdl. Chcete vědět, jak se vaří kyselka, herbstmilchsuppe, píprlák, klokány, vošouchy, rýpl, praskokrky, pískorky, sterz, schwammerpichelsteiner, liščí žrádlo, kucmoch, basáky, bacány, maltošny, obazda ?    Nesmím zapomenou na tradiční chodské koláče z horního i dolního Chodska. (Fotografie exkluzivně od Martina  .) O jeden výtisk této kuchařky můžete teď soutěžit u mě na blogu. Stačí jen odpovědět v komentáři k tomuto článku na jednoduchou otázku: "Které jídlo Vám zaručeně připomene vaše dětství nebo prázdniny u babičky?" Odpovídat můžete do 30. 6. 2010.   Při vyplňování odpovědního komentáře nezapomeňte uvést...

Pražma pečená v troubě

  Ahoj, milí čtenáři! Dnes vám chci ukázat, jak si připravit jednoduché a chutné jídlo z pražmy, kterou jsem našel v akci v supermarketu. Pražma je druh mořské ryby, která má bílé maso a jemnou chuť. Je bohatá na bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny a vitamíny. A navíc je velmi snadná na přípravu!   Potřebujete:   - 1 pražmu (asi 1 kg) - 4 mrkve - 2 cibule - 1 svazek petržele - 2 lžičky římského kmínu - sůl, pepř, olivový olej   Postup:   1. Troubu předehřejte na 180 °C. Pražmu omyjte, osušte a vykuchejte. Pokud chcete, můžete ji nechat vykuchat v obchodě, ale já si to rád dělám sám. Je to taková relaxace, když si pohrávám s rybími vnitřnostmi. 😂 2. Mrkev oloupejte a nakrájejte na kolečka. Cibuli oloupejte a nakrájejte na půlkolečka. Petržel nakrájejte nahrubo. Všechnu zeleninu smíchejte v míse a osolte, opepřete a přidejte římský kmín. Římský kmín dodá jídlu zajímavou chuť a vůni, ale pokud ho nemáte rádi, můžete ho vynechat nebo nahr...

Jahodový retro koláč

  Představuji Vám můj comfort food. Můj narozeninový dort, který jsem dostávala jako malá k narozeninám. Měla jsem tu prvorozenou výsadu, že první domácí jahody šly na můj narozeninový cake. Na konci června. Před tolika lety totiž ještě nefungovalo globální oteplení a jahody dozrávaly až v druhé červnové polovině měsíce. Vždycky jsem se na dort těšila a nikdy jsem nebyla zklamaná. Z čeho by dnešní děti asi byly překvapené, bylo to, že narozeniny jsme slavili bez dárků, všichni společně u stolu, "jen" u dortu a u konvice černého čaje s cukrem a citrónem, podávaném ve slavnostním čajovém servisu. Byl to křehký porcelán s bílým žebrováním a zdobily ho jemné, žluté kvítky s červeným středem a s lehkým zeleným stonkem. Tvoří ho oblíbený osmdesátkový recept na piškot nastavovaný horkou vodou. A místo želatiny, která, myslím, v té době nebyla v dostatečném množství na pultech sámošek, nebo konzumů, chytré, české hospodyňky vymyslely náhradu uvařenou z pudinku. Pudinkový rosol.   Piš...