Přeskočit na hlavní obsah

Kotlety z bavorského lesa se spätzli

Kdo se bojí, nesmí do lesa, ale to si nedá něco - opravdu moc dobrého:

Když už nevím, co vařit, podívám se v pátek na Apetitus.cz a zjistím, že na Chutném zakousnutí vaří Alenka gulášovku. Projedu tedy Alence její kuchyni. Ač nás vepřové opět straší, nic nedbám a do oka mi padnou kotlety z bavorského lesa.
Okamžitě vím, že mě k nim budou chutnat domácí špecle, tak, jak jsem se je naučila u Šárky.
Recepty vám přepisovat nebudu, krásně si o nich přečtete u autorek.

Ač nemám ráda roztomilé zdrobněliny, taky musím říct jedno velké MŇAM. Šťáva pod maso je tvořená kombinací čerstvých hub (v mém případě ze zásoby uvařených a zmražených), černého piva, česneku, cibule a tymiánu. Geniální. Doporučuju vyzkoušet!

Komentáře

  1. to vypadá velice chutně hned jsem dostal chuť na něco dobrého...

    OdpovědětVymazat
  2. ahojky, prosím koukneš na můj blog? děkuji
    p.s. máž to tu faine

    OdpovědětVymazat
  3. Určitě šikovná kombinace, pivo a houby, to nesmím zapomenout, to se bude jistě ještě teď v zimě hodit!

    OdpovědětVymazat
  4. Báječná kombinace, jen škoda, že všechny lesní houby už mám zlikvidované a s žampiony by to nebylo asi ono .. ty špecel mě lákají, asi brzy vyzkouším!

    OdpovědětVymazat
  5. [5]: Velice mile mě kombinace překvapila.

    OdpovědětVymazat
  6. [6]: Žampiony by nedali takovou vůni ani možná tak pěknou barvu. Budeš si muset počkat a vyrazit do lesa s košíkem.

    OdpovědětVymazat
  7. Jedno velké "ˇMňam" Opravdu poctivé domácí jídlo umí zahřát už jen pouhým pohledem a představou. Jaké by to asi bylo, kdyby to doma zavonělo ... Líbí se mi tvá lesní aranž. Vůně lesa v talíři i pod talířem P.S.
    Nedávno jsem procházela místní prodejny a hledala takový pěkný kostkovaný ubrus, jako máš ty. Pro jižní Čechy bývaly tyhle ubrusy docela běžná záležitost. Látka se zde vyráběla a o ubrusy nebyla nouze. Pohádka minulosti. Všechno se dováží z Číny a sehnat roztomilý károvaný ubrus je téměř nemožné

    OdpovědětVymazat
  8. To vypadá moc dobře! A ten velký kus masa, taky musím říct mňam Takové jídla kdyby nám dělali ve školní jídelně, byla bych jak v nebi

    OdpovědětVymazat
  9. [9]: Lesní aranž vůbec nebyla prvoplánovitě připravovaná, šišek, kamínků a jiných přírodních pokladů máme díky malé Aničce naaranžováno různě po bytě.
    Tradiční "česká kostka" je z Indie a je to pouze prostírání. Výprodej z Hypernovy, ale velice kvalitní kousek. Vím, co máš na mysli, tradiční česká látka bude dnes možná pocházet jen z uměleckých dílen.

    OdpovědětVymazat
  10. [10]: Milá Catalino, veliká porce masa je pouhý klam a klame talíř - je dezertní, jediný bílý kousek bez dekoru, který mám

    OdpovědětVymazat
  11. Já je dělávám i bez piva a jsou taky moc dobré Krásná lesní dekorace.

    OdpovědětVymazat
  12. [12]: Páni, tak teď si mě dostala To by mě vživotě nenapadlo

    OdpovědětVymazat
  13. [14]: Omlouvám se, nějak se mi do jména podařilo napsat tvoje místo mého

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Pražma pečená v troubě

  Ahoj, milí čtenáři! Dnes vám chci ukázat, jak si připravit jednoduché a chutné jídlo z pražmy, kterou jsem našel v akci v supermarketu. Pražma je druh mořské ryby, která má bílé maso a jemnou chuť. Je bohatá na bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny a vitamíny. A navíc je velmi snadná na přípravu!   Potřebujete:   - 1 pražmu (asi 1 kg) - 4 mrkve - 2 cibule - 1 svazek petržele - 2 lžičky římského kmínu - sůl, pepř, olivový olej   Postup:   1. Troubu předehřejte na 180 °C. Pražmu omyjte, osušte a vykuchejte. Pokud chcete, můžete ji nechat vykuchat v obchodě, ale já si to rád dělám sám. Je to taková relaxace, když si pohrávám s rybími vnitřnostmi. 😂 2. Mrkev oloupejte a nakrájejte na kolečka. Cibuli oloupejte a nakrájejte na půlkolečka. Petržel nakrájejte nahrubo. Všechnu zeleninu smíchejte v míse a osolte, opepřete a přidejte římský kmín. Římský kmín dodá jídlu zajímavou chuť a vůni, ale pokud ho nemáte rádi, můžete ho vynechat nebo nahradit jiným kořením. 3.

Uzený česnek

V našem Viet obchodě jsem narazila opět na něco. Pro mě nového. Uzený česnek. Země původu - Francie. Jedna palice za Kč 9,--. Slupky voní po kouři. Česnek sám o sobě v chuti ovlivněný není. Prostě, chutná česnekově, ani trochu kouřově. Jedinné, co jsem byla schopná ve vodách internetu vylovit za informace, bylo to, že uzením se pouze prodlužuje životnost česneku, uzením technologií teplého kouře po dobu sedmi dní se česnek konzervuje, chrání se tím při uskladnění proti plísním. Tak, jestli máte větší poznatky, nebo zkušenosti, směle sem s nimi do komentářů. Děkuji!

Pražma královská s pečenou zeleninou

Kdo mě zná, třeba i jen ze čtení mého blogu z minulosti, ten ví, že mám ráda na talíři ryby, mušle, slávky i kdejakou další, mořskou havěť (ne,  to není šťastný výraz, nejsem vodník, ani hastrman z pohádky Jana Drdy), mořské plody. Resuscituji svůj blog, protože mám za poslední dva měsíce více vjemů, možností a možná i sil pro další zdokumentování mých  experimentů v mé  kuchyni. A protože jsem dostala rybu. Pražmu královskou. Recept jsem si utvořila v hlavě, podle dalších surovin, o kterých jsem věděla, že mám doma v zásobě, podle chutí, které mi u nich navzájem fungují a už se mi osvědčily. Večer nezbylo moc času běžně  pracující ženy na  „haute cuisine.“   Do vykuchané ryby jsem vetřela dostatečné množství soli zvenku i do její břišní dutiny a nechala cca 15 minut odpočívat, než jsem si stihla připravit zeleninu, se kterou jsem pražmu hodlala péct společně na plechu v troubě. Troubu jsem začala rozehřívat na 200 °C. Oloupané mrkve a petržele jsem nakrájela na hranolky, pr