Přeskočit na hlavní obsah

Podobnost čistě náhodná

Najdi deset rozdílů ...

gurmán versus chuťovka

2009 versus 2010

Komentáře

  1. Tak to je hodně dobré . Vůbec mi to nedošlo, asi proto, že jsem tohoto Gurmána už rozstřihala (v rámci zachování prostoru). Už jsem se ale s kopírováním nebo opakováním receptů několikrát setkala .

    OdpovědětVymazat
  2. To se opravdu povedlo Nejen, že kradou z blogů recepty jako se to stalo mně! Pak také slíbí nápravu, více než rok uběhl a nic se neděje. A nejspíš dít nebude - toť serióznost takových časopisů
    Dokonce sami sobě kradou foto na titulní straně?! Není to první případ. Jsou schopni i stejnou fotku otisknout k různým receptům. To už je vrchol a pro mne pouze potvrzení, že kdybych takové časopisy kupovala, bylo by to prachsprosté vyhazování peněz
    P.

    OdpovědětVymazat
  3. Tak tomuhle říkám vrchol opovážlivosti. Kopírování a kradení recpetů mi dost vadí, ale aby si navzájem kradli i titulní stránky, to je opravdu výspa lenosti.

    OdpovědětVymazat
  4. Dost dobrý. Já tu Ženu a život už nesehnala, ale gurmána mám doma. Chtělo by to porovnat, kdo to vydal. Kdysi vycházel chvilku časopis Snadné vaření a časem jsem zjistila, že jsou to staré recepty z Apetitu a vydávala to stejná společnost!

    OdpovědětVymazat
  5. Já bych to viděla na redakční spolupráci Nechtělo se jim vytvářet nové foto, sáhlo se do archivu.

    OdpovědětVymazat
  6. Podívám se na zdroj fotografie. Podle mne je to stejný trapas, jako když se ve společnosti objeví více dam ve stejných šatech .

    OdpovědětVymazat
  7. Ahoj máš supr blog a nechceš být náhodou SB?

    OdpovědětVymazat
  8. V časopisech to chodí asi tak... celý měsíc (někdy i měsíce) se připravují různé fotostory na možná i nemožná témata, každý se snaží mít něco, co nemá nikdo jiný, ale co si budeme namlouvat, na Vánoce bude vždycky vánoční cukroví a na velikonoce se vždycky bude péct beránek. Když se to pak všechno sejde na obrazovce toho nejnovější modelu Macu, zjistí ctihodný artdirector, že bohužel žádný z těch krásných obrázků není vhodný na titulku (kompozice, barevnost, originalita). Inu, zaloví se v mezinárodních fotobankách (Isifa, Profimedia, Allphoto), v případě Gurmánu a Chuťovky to vidím na klíčová slova: "christmas+decoration+sweet" a ono vždycky něco vypadne. Fotky jsou evidentně ze stejné série a je jasné, že art directoři obou médií fandí růžové

    OdpovědětVymazat
  9. Kdo si toho všiml? Gurmán už se nejmenuje Gurmán

    OdpovědětVymazat
  10. Vím, už od úterý,kdy vyšel.Ale nějak jsem nepřišla na to, co to má za význam, kromě toho úvodního sloupku. Podle mě název časopis nedělá.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Pražma pečená v troubě

  Ahoj, milí čtenáři! Dnes vám chci ukázat, jak si připravit jednoduché a chutné jídlo z pražmy, kterou jsem našel v akci v supermarketu. Pražma je druh mořské ryby, která má bílé maso a jemnou chuť. Je bohatá na bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny a vitamíny. A navíc je velmi snadná na přípravu!   Potřebujete:   - 1 pražmu (asi 1 kg) - 4 mrkve - 2 cibule - 1 svazek petržele - 2 lžičky římského kmínu - sůl, pepř, olivový olej   Postup:   1. Troubu předehřejte na 180 °C. Pražmu omyjte, osušte a vykuchejte. Pokud chcete, můžete ji nechat vykuchat v obchodě, ale já si to rád dělám sám. Je to taková relaxace, když si pohrávám s rybími vnitřnostmi. 😂 2. Mrkev oloupejte a nakrájejte na kolečka. Cibuli oloupejte a nakrájejte na půlkolečka. Petržel nakrájejte nahrubo. Všechnu zeleninu smíchejte v míse a osolte, opepřete a přidejte římský kmín. Římský kmín dodá jídlu zajímavou chuť a vůni, ale pokud ho nemáte rádi, můžete ho vynechat nebo nahradit jiným kořením. 3.

Uzený česnek

V našem Viet obchodě jsem narazila opět na něco. Pro mě nového. Uzený česnek. Země původu - Francie. Jedna palice za Kč 9,--. Slupky voní po kouři. Česnek sám o sobě v chuti ovlivněný není. Prostě, chutná česnekově, ani trochu kouřově. Jedinné, co jsem byla schopná ve vodách internetu vylovit za informace, bylo to, že uzením se pouze prodlužuje životnost česneku, uzením technologií teplého kouře po dobu sedmi dní se česnek konzervuje, chrání se tím při uskladnění proti plísním. Tak, jestli máte větší poznatky, nebo zkušenosti, směle sem s nimi do komentářů. Děkuji!

Pražma královská s pečenou zeleninou

Kdo mě zná, třeba i jen ze čtení mého blogu z minulosti, ten ví, že mám ráda na talíři ryby, mušle, slávky i kdejakou další, mořskou havěť (ne,  to není šťastný výraz, nejsem vodník, ani hastrman z pohádky Jana Drdy), mořské plody. Resuscituji svůj blog, protože mám za poslední dva měsíce více vjemů, možností a možná i sil pro další zdokumentování mých  experimentů v mé  kuchyni. A protože jsem dostala rybu. Pražmu královskou. Recept jsem si utvořila v hlavě, podle dalších surovin, o kterých jsem věděla, že mám doma v zásobě, podle chutí, které mi u nich navzájem fungují a už se mi osvědčily. Večer nezbylo moc času běžně  pracující ženy na  „haute cuisine.“   Do vykuchané ryby jsem vetřela dostatečné množství soli zvenku i do její břišní dutiny a nechala cca 15 minut odpočívat, než jsem si stihla připravit zeleninu, se kterou jsem pražmu hodlala péct společně na plechu v troubě. Troubu jsem začala rozehřívat na 200 °C. Oloupané mrkve a petržele jsem nakrájela na hranolky, pr