Přeskočit na hlavní obsah

Dort kolibřík - Hummingbird cake


Na pečení tohoto dortu jsem se těšila, je totiž plný samých dobrých a mlsných věcí. Postup ani příprava není komplikovaná, tušila jsem, že si tentokrát užiju pečení bez "stresu." Co pro mě ale bylo stesující - vlastní focení. Přepla jsem si, samozřejmě nějakým omylem, tlačítko mého nově poděděné zrcadlovky a něšlo mi ostřit. A protože ještě nejsme spolu zžití, fotila jsem programem pro blbečky, automaticky.

"Hummingbird cake si vysloužil jméno díky sladké a šťavnaté chuti. Ta připomíná nektar, jímž se živí kolibříci. Původní recept zřejmě pochází z Karibiku z konce 60. let minulého stolení, pak putoval z Jamajky do USA, kde se rychle proslavil. Nenahrazujte pekany jinými ořechy, přišli byste o nezaměnitelnou chuť a vůni, která je pro dort charakteristická."
Terezie Tkáčiková, časopis Gurmet, Březen 2016

Rozhodla jsem se upéct cupcakes v malých silikonových košíčcích a každý kousek ozdobit sušeným ananasovým květem. Jak vyrobit květ se můžete, jako já, naučit v tomto videu:




Recept z březnového čísla časopisu Gurmet:


Vyhodnocení kolibříkové výzvy v dubnovém čísle časopisu Gurmet:






Dort kolibřík můžu k pečení jen doporučit. Na pečení ani zdobení se nedá nic pokazit. Skvěle a svěže chutná. Určitě ho jednou vyzkouším upéct jako bezlepkový, je plný vláčných surovin, těsto se nespoléhá jen na mouku, vejce a cukr, takže by to mělo bez problémů klapnout.
A další výzvou, kterou upeču do konce března, je dort Battenberg. Čeká mě potahování marcipánem. Ajejej!

Komentáře

  1. Děkuji za sdílení. Opravdu si toho vážím to, že jste se s námi podělil jako informativní místo, skvělé tipy a velmi snadno pochopitelné.

    OdpovědětVymazat
  2. No tak ten vypadá úžasně! A bezlepkově půjde bez potíží, jak je někde část mouky nahrazena ořechy, jde to samo a ananasové květy jsou oztomilé, na ty se musím někdy vrhnout, budu si pak připadat jako v tropickém áji. Tvé miniverze jsou skvělé, jednoduché a velmi elegantní, pro mě jsi naprostý vítěz ty!

    OdpovědětVymazat
  3. [2]: Díky za potvrzení mé doměnky, byl by to výborný dort pro mou bezlepkovou sestru. Ty květy bych příště chtěla vychytat méně spáleněji, je opravdu lepší použít struhadlo - mandolínu, než nůž. A na tvarování květů místo důlku v muffinovém plechu lze použít krabičku od vajíček, hroty obalit alobalem, květy jsou pak více tvarované do výšky.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Pražma pečená v troubě

  Ahoj, milí čtenáři! Dnes vám chci ukázat, jak si připravit jednoduché a chutné jídlo z pražmy, kterou jsem našel v akci v supermarketu. Pražma je druh mořské ryby, která má bílé maso a jemnou chuť. Je bohatá na bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny a vitamíny. A navíc je velmi snadná na přípravu!   Potřebujete:   - 1 pražmu (asi 1 kg) - 4 mrkve - 2 cibule - 1 svazek petržele - 2 lžičky římského kmínu - sůl, pepř, olivový olej   Postup:   1. Troubu předehřejte na 180 °C. Pražmu omyjte, osušte a vykuchejte. Pokud chcete, můžete ji nechat vykuchat v obchodě, ale já si to rád dělám sám. Je to taková relaxace, když si pohrávám s rybími vnitřnostmi. 😂 2. Mrkev oloupejte a nakrájejte na kolečka. Cibuli oloupejte a nakrájejte na půlkolečka. Petržel nakrájejte nahrubo. Všechnu zeleninu smíchejte v míse a osolte, opepřete a přidejte římský kmín. Římský kmín dodá jídlu zajímavou chuť a vůni, ale pokud ho nemáte rádi, můžete ho vynechat nebo nahr...

První toffosoutěž - o krajovou kuchařku

Ti, kteří občas navštěvují můj blog, vědí, že se snažím zaznamenat a uchovat recepty na jídla, která nám vařila chalupská babička . Teď už mám práci hodně ulehčenou, s recepty z tohoto kraje byla Nakladatelstvím Českého lesa vydaná kuchařka. "Tradiční jídla česko-bavorského příhraničí" sepsal ředitel Muzea Chodska  pan Josef Nejdl. Chcete vědět, jak se vaří kyselka, herbstmilchsuppe, píprlák, klokány, vošouchy, rýpl, praskokrky, pískorky, sterz, schwammerpichelsteiner, liščí žrádlo, kucmoch, basáky, bacány, maltošny, obazda ?    Nesmím zapomenou na tradiční chodské koláče z horního i dolního Chodska. (Fotografie exkluzivně od Martina  .) O jeden výtisk této kuchařky můžete teď soutěžit u mě na blogu. Stačí jen odpovědět v komentáři k tomuto článku na jednoduchou otázku: "Které jídlo Vám zaručeně připomene vaše dětství nebo prázdniny u babičky?" Odpovídat můžete do 30. 6. 2010.   Při vyplňování odpovědního komentáře nezapomeňte uvést...

Jak chutná Šumava

    V pátek na Kvildě. Co rozhodně musíte ochutnat, je povidloň. Staročeský povidloň. Řezy z odpalovaného těsta, promazané tradičními švestkovými povidly a tvarohovo šlehačkovým krémem. Zajděte si na něj do Pekárny Kvilda , stojí hned při hlavní silnici. Kromě povidloně si můžete dát nešizený borůvkový koláč z tenkého kynutého těsta. A moc nám chutnal žitný chléb, který jsme si vzali s sebou. Vydržel jako čerstvý ještě třetí den po upečení. Večer v Kašperských Horách a za odměnu Plzeň a místní limonáda, která děti (kromě pizy) vždy potěší vtipnou etiketou i chutí. V sobotu autobusem z Kašperek do Čeňkovy Pily a pěšky proti proudu mé nejkrásnější řeky Vydry.Asi po čtyřech kilometrech dorazíme k Turnerově chatě. Už v jedenáct hodin dopoledne tam panuje obědový chaos, který obsluha v pohodě zvládá na venkovní zahrádce i uvnitř. Hospoda v chatě hučí. Vyhlášená je domácí hříbková bramboračka, my si dáme zelňačku s krajícem chleba a borůvkové lívanečky. Obojí super, stejně jako piv...