Přeskočit na hlavní obsah

Pan Hamburger za to stojí

Jak na maso, to si nastudujte v Praktickém kulináriu. Já do masa nepřidávala sýr. Housky si upečte podle Maryny.
Prosím, pan Hamburger přichází.


Pro příště jen musím poladit poměr velikostí masové placičky a housky.



Komentáře

  1. Toffo, tohle nesmím ukázat svému manželovi, je po hamburgrech jako divý, byť si na maso fakt nepotrpí . Připadám si jako břídil, když připravuji domácí hamburgery z kupovaných housek . Pobavili mě velikosti "karbanátků" - já mám opačný problém - těm mým je vždy jakákoliv houska malá .

    OdpovědětVymazat
  2. Tohle jídlo u našich puberťáků taktéž boduje. I já smekám před domácími houskami!

    OdpovědětVymazat
  3. [1]: Ty a břídil, v žádném případě! Housky nejsou náročné a polovina byla uchována v mrazáku. Etiketu jsem porušila mákem, sezam nebyl po ruce. Koupila jsem malý kus masa, takže jedna porce pak nebyla přiměřené velikosti. Opačný problém by muži kvitovali radostněji.

    OdpovědětVymazat
  4. [2]: To bylo takové když už, tak už. A samozřejmě jeden byl málo, ale jeden přeci stačí do vyvážené stravy?

    OdpovědětVymazat
  5. Jsi broka, Maruško! Já se na domácí hamburgery od A do Z teprve chystám, snad na ně bude čas, až začne tříleťák chodit do školky. Máš je perfektní, hned bych se zakousla!

    OdpovědětVymazat
  6. [5]: Tobě nemusím vysvětlovat, že vše chutná lépe, když je to čerstvé a že domácí pečivo stojí za to. A já stojím za receptem od Maryny, housky chutnaly.

    OdpovědětVymazat
  7. Domaci hamburgery jsem nemela ani nepamatuju - natoz s domacim pecivem... Vypadaji suprove - a mne se minule taky placicky smrskly :))

    OdpovědětVymazat
  8. Maruško, hamburgry a housky made in doma jsou skvělé, jen bych se tu opakovala, ale ... ta poslední fotka je prostě geniální. Vystihuje parádně pěknou domácí atmosféru. Líbí se mi, jak ta fotka žije. Mlsná kočka na parapetu, děti vnímají jen chuť a vůni geniálního mámina hamburgeru a pramálo je zajímá, že se zrovna fotí. Jestli bych si k takové dobrotě měla nalít nějaký chlazený mok, tak volím pivo s grepovou příchutí! Předpokládám, že ta volná židle je tvá Tam to pivko vidím a dostala jsem chuť. Pivko by bylo, o ostatním si mohu nechat zdát. Zítra vyrážím na dovču a v lednici je touto dobou už jenom průvan. Je čas opustit foodblogy a nemyslet na barevné a dráždivé kalorie

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Pražma pečená v troubě

  Ahoj, milí čtenáři! Dnes vám chci ukázat, jak si připravit jednoduché a chutné jídlo z pražmy, kterou jsem našel v akci v supermarketu. Pražma je druh mořské ryby, která má bílé maso a jemnou chuť. Je bohatá na bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny a vitamíny. A navíc je velmi snadná na přípravu!   Potřebujete:   - 1 pražmu (asi 1 kg) - 4 mrkve - 2 cibule - 1 svazek petržele - 2 lžičky římského kmínu - sůl, pepř, olivový olej   Postup:   1. Troubu předehřejte na 180 °C. Pražmu omyjte, osušte a vykuchejte. Pokud chcete, můžete ji nechat vykuchat v obchodě, ale já si to rád dělám sám. Je to taková relaxace, když si pohrávám s rybími vnitřnostmi. 😂 2. Mrkev oloupejte a nakrájejte na kolečka. Cibuli oloupejte a nakrájejte na půlkolečka. Petržel nakrájejte nahrubo. Všechnu zeleninu smíchejte v míse a osolte, opepřete a přidejte římský kmín. Římský kmín dodá jídlu zajímavou chuť a vůni, ale pokud ho nemáte rádi, můžete ho vynechat nebo nahradit jiným kořením. 3.

Pražma královská s pečenou zeleninou

Kdo mě zná, třeba i jen ze čtení mého blogu z minulosti, ten ví, že mám ráda na talíři ryby, mušle, slávky i kdejakou další, mořskou havěť (ne,  to není šťastný výraz, nejsem vodník, ani hastrman z pohádky Jana Drdy), mořské plody. Resuscituji svůj blog, protože mám za poslední dva měsíce více vjemů, možností a možná i sil pro další zdokumentování mých  experimentů v mé  kuchyni. A protože jsem dostala rybu. Pražmu královskou. Recept jsem si utvořila v hlavě, podle dalších surovin, o kterých jsem věděla, že mám doma v zásobě, podle chutí, které mi u nich navzájem fungují a už se mi osvědčily. Večer nezbylo moc času běžně  pracující ženy na  „haute cuisine.“   Do vykuchané ryby jsem vetřela dostatečné množství soli zvenku i do její břišní dutiny a nechala cca 15 minut odpočívat, než jsem si stihla připravit zeleninu, se kterou jsem pražmu hodlala péct společně na plechu v troubě. Troubu jsem začala rozehřívat na 200 °C. Oloupané mrkve a petržele jsem nakrájela na hranolky, pr

Uzený česnek

V našem Viet obchodě jsem narazila opět na něco. Pro mě nového. Uzený česnek. Země původu - Francie. Jedna palice za Kč 9,--. Slupky voní po kouři. Česnek sám o sobě v chuti ovlivněný není. Prostě, chutná česnekově, ani trochu kouřově. Jedinné, co jsem byla schopná ve vodách internetu vylovit za informace, bylo to, že uzením se pouze prodlužuje životnost česneku, uzením technologií teplého kouře po dobu sedmi dní se česnek konzervuje, chrání se tím při uskladnění proti plísním. Tak, jestli máte větší poznatky, nebo zkušenosti, směle sem s nimi do komentářů. Děkuji!