Přeskočit na hlavní obsah

Pangasius s kůrčičkou

Pro pangase - palec nahoru či dolů?


Na 4 filety pangase normální velikosti, nebo na 2 obrovsky velké potřebuji:

50 g rozpuštěného másla,
1,5 dl strouhanky,
0,5 dl strouhaného ementálu,
strouhaná kůra z půlky citronu,
šťáva z půlky citronu,
sušená bazalka.

Filety osolím, opepřím. Připravím si sýrovou drobenku, smícháním všech výše uvedených surovin. Máslo není třeba rozpouštět, v pokojové teplotě se snadno zapracuje. Troubu rozpálím na 200 C. Ohnivzdornou misku, nebo pekáč vytřu slabě olejem, vložím rybu a na ní rozdělím drobenku. Peču 20 - 25 minut, dokud povrch nezezlátne.


Přílohu pro takto připravenou rybu volte méně dietní, já to tentokrát až asketicky přehnala.
Jako chuťově lepší variantu mám vyzkoušené blašírované zelené fazolky a kuskus. Původní receptura doporučuje vařené brambory a mrkev, přelité holandskou omáčkou. Vůbec špatné nejsou šťouchané brambory, ve kterých přistála kořenící směs na pangase (místo na doporučené rybě).

Pohrát si můžete i s obměnami v kořenění strouhankovo-sýrové drobenky. Pohrát si můžete i s výběrem ryby. Dobrou chuť.

Komentáře

  1. Pangasius vypadá s křupavým kabátkem světově .-). Super nápad s drobenkou. Ráda koketuji s různými variantami drobenek, ale zatím jsem zůstala jen u sladkých, řekla bych, že je čas vyzkoušet nějakou tu slanou verzi . Tento recept určitě za vyzkouší stojí a řekla bych, že vím o někom, komu se bude tato rybka velmi líbit, že Madlo ?

    OdpovědětVymazat
  2. Mně trčí palec nahoru.   Já říkám, ať se každý řídí tím, co mu chutná, a ne podle toho, co velí trendy.  Před několika lety byl v ČR pangasius hitem a dnes na něj kdekdo nadává.  Ráda bych věděla, co je na něm najednou tak špatného.Ta asketická příloha se mi vyloženě líbí.

    OdpovědětVymazat
  3. Tak pangasia fakt miluju, máme ho na stole každý pátek a ještě se mi, potvůrka, nepřejdl   Sýrová drobenka je super, celé jídlo je krásně středomořsky voňavé a to já ráda. takže rozhodně všechny čtyři palce nahoru  

    OdpovědětVymazat
  4. Nad rybou-nerybou palec dolů.
    Ale rcp jinak ok
    Klidně bych do směsi namíchala i drcené lískáče.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Uzený česnek

V našem Viet obchodě jsem narazila opět na něco. Pro mě nového. Uzený česnek. Země původu - Francie. Jedna palice za Kč 9,--. Slupky voní po kouři. Česnek sám o sobě v chuti ovlivněný není. Prostě, chutná česnekově, ani trochu kouřově. Jedinné, co jsem byla schopná ve vodách internetu vylovit za informace, bylo to, že uzením se pouze prodlužuje životnost česneku, uzením technologií teplého kouře po dobu sedmi dní se česnek konzervuje, chrání se tím při uskladnění proti plísním. Tak, jestli máte větší poznatky, nebo zkušenosti, směle sem s nimi do komentářů. Děkuji!

Pražma královská s pečenou zeleninou

Kdo mě zná, třeba i jen ze čtení mého blogu z minulosti, ten ví, že mám ráda na talíři ryby, mušle, slávky i kdejakou další, mořskou havěť (ne,  to není šťastný výraz, nejsem vodník, ani hastrman z pohádky Jana Drdy), mořské plody. Resuscituji svůj blog, protože mám za poslední dva měsíce více vjemů, možností a možná i sil pro další zdokumentování mých  experimentů v mé  kuchyni. A protože jsem dostala rybu. Pražmu královskou. Recept jsem si utvořila v hlavě, podle dalších surovin, o kterých jsem věděla, že mám doma v zásobě, podle chutí, které mi u nich navzájem fungují a už se mi osvědčily. Večer nezbylo moc času běžně  pracující ženy na  „haute cuisine.“   Do vykuchané ryby jsem vetřela dostatečné množství soli zvenku i do její břišní dutiny a nechala cca 15 minut odpočívat, než jsem si stihla připravit zeleninu, se kterou jsem pražmu hodlala péct společně na plechu v troubě. Troubu jsem začala rozehřívat na 200 °C. Oloupané mrkve a petržele jsem nakrájela na hranolky, pr

Pražma pečená v troubě

  Ahoj, milí čtenáři! Dnes vám chci ukázat, jak si připravit jednoduché a chutné jídlo z pražmy, kterou jsem našel v akci v supermarketu. Pražma je druh mořské ryby, která má bílé maso a jemnou chuť. Je bohatá na bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny a vitamíny. A navíc je velmi snadná na přípravu!   Potřebujete:   - 1 pražmu (asi 1 kg) - 4 mrkve - 2 cibule - 1 svazek petržele - 2 lžičky římského kmínu - sůl, pepř, olivový olej   Postup:   1. Troubu předehřejte na 180 °C. Pražmu omyjte, osušte a vykuchejte. Pokud chcete, můžete ji nechat vykuchat v obchodě, ale já si to rád dělám sám. Je to taková relaxace, když si pohrávám s rybími vnitřnostmi. 😂 2. Mrkev oloupejte a nakrájejte na kolečka. Cibuli oloupejte a nakrájejte na půlkolečka. Petržel nakrájejte nahrubo. Všechnu zeleninu smíchejte v míse a osolte, opepřete a přidejte římský kmín. Římský kmín dodá jídlu zajímavou chuť a vůni, ale pokud ho nemáte rádi, můžete ho vynechat nebo nahradit jiným kořením. 3.