Přeskočit na hlavní obsah

Carrot cake - mrkvový dort - výzva pro odvážné


V minulé výzvě jsem se nechala vyhecovat poznámkou redaktorky Te, pro dubnovou výzvu časopisu Gurmet jsem se už hecovala sama. V pátek jsem běžela po práci hned do místní trafiky, kde jsem kupodivu natrefila na větší frontu, která neodsýpala, ale z toho já se nervovat nebudu, jelikož žiju na vesnici ..., sice jen dvacet kilometrů od Prahy, takže nervózních a spěchajících migrujících lidí ve frontě stojí převaha, navíc v pátek, v lufťácký den ... třikrát se nadýchnu, vydýchnu, naladím se na pozitivní myšlení, koutky úst mi vyjedou k uším ... navíc, ve frontě stojí i Tomáš Töpfer ... se zataveným časopisem vyjdu ven na mrholící déšť, koutky úst mi vyjedou ještě výše, protože venku čekají na pána ty nejvychovanější a nejveselejší border kolie na světě, jedna hnědá, druhá černá, tak bezvadně se doplňují ... A já nedočkavě rozervu fólii, nalistuji si stranu č. 12 a raduji se, můžu opět vyzkoušet pečení, které dlouho plánuju, ale které mě doposud neustále míjí...


Mrkový dort je vhodný i pro začátečnické pečení. Já se snažila být kreativní jak nejvíc to šlo, dle zadání Gurmetu, ale stejně, mé obzory daleko nedosáhou. Zatím ... ;-) Rozhodla upéct dortový korpus na plechu - o rozměru 36x26 cm, vykrájet formičkou minikorpusy a ty spojit do minidortíků. S formičkou o průměru 9 cm se mi povedly čtyři kousky, z nichž na vybraný dekorativní tác (po babičce) se vešly jen tři. Cukrářským sáčkem jsem ozdobně nanesla krém, každý kousek jsem ozdobila vrškem pravé, mladé mrkvičky se sekrojenou natí. Zbytek okrájeného korpusu by se dal třeba využít třeba na cake pops . Takový problém ale já neměla, abych nevěděla, jak využít zbytky, mizely mi pod rukama, čerstvě upečené.


Korpus dortu tak trochu připomíná perníkové těsto lité na plech. Pro lepší propojení chutí a zvláčnění korpusu je podle mého názoru lepší nechat sestavený dort rozležet alespoň přes noc v lednici. Takže dobrý nápad pro větší, nebo náročnější oslavy. Navíc, velice dekorativně vypadá. V krému je opět použitý smetanový sýr, ale tentokrát, na rozdíl od Red Velvet Cake, další složku krému tvoří máslo, ne našlehaná šlehačka. Neodlečený krém nechutnal dvěma členům rodiny, konkrétně dětem.

Výzva bude ukončená až 31. března, stále máte šanci se zúčastnit. Tady je moje soutěžní fofografie:


A takto vypadá náš domácí ateliér, díky Martinovi a jeho Nikonu:

Rozhodně vyzkoušejte a třeba se stihnete zúčastnit se svou fotogravií v historicky nejvíce zaslaných soutěžních příspěvků výzvy pro odvážné časopisu Gurmet. Redaktorce Te už kolabuje emailová schránka :-)!

Komentáře

  1. Wow, tak carrot cake se ti fakt povedl. To je dokonalé. A hlavně ta mrkvička nahoře .. jéé www.cookingwithsusa.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat
  2. [1]: Děkuji, měla jsem z něj radost. Mrkvičce jsem zastřihla ofinku natupo !

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Pražma pečená v troubě

  Ahoj, milí čtenáři! Dnes vám chci ukázat, jak si připravit jednoduché a chutné jídlo z pražmy, kterou jsem našel v akci v supermarketu. Pražma je druh mořské ryby, která má bílé maso a jemnou chuť. Je bohatá na bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny a vitamíny. A navíc je velmi snadná na přípravu!   Potřebujete:   - 1 pražmu (asi 1 kg) - 4 mrkve - 2 cibule - 1 svazek petržele - 2 lžičky římského kmínu - sůl, pepř, olivový olej   Postup:   1. Troubu předehřejte na 180 °C. Pražmu omyjte, osušte a vykuchejte. Pokud chcete, můžete ji nechat vykuchat v obchodě, ale já si to rád dělám sám. Je to taková relaxace, když si pohrávám s rybími vnitřnostmi. 😂 2. Mrkev oloupejte a nakrájejte na kolečka. Cibuli oloupejte a nakrájejte na půlkolečka. Petržel nakrájejte nahrubo. Všechnu zeleninu smíchejte v míse a osolte, opepřete a přidejte římský kmín. Římský kmín dodá jídlu zajímavou chuť a vůni, ale pokud ho nemáte rádi, můžete ho vynechat nebo nahradit jiným kořením. 3.

Pražma královská s pečenou zeleninou

Kdo mě zná, třeba i jen ze čtení mého blogu z minulosti, ten ví, že mám ráda na talíři ryby, mušle, slávky i kdejakou další, mořskou havěť (ne,  to není šťastný výraz, nejsem vodník, ani hastrman z pohádky Jana Drdy), mořské plody. Resuscituji svůj blog, protože mám za poslední dva měsíce více vjemů, možností a možná i sil pro další zdokumentování mých  experimentů v mé  kuchyni. A protože jsem dostala rybu. Pražmu královskou. Recept jsem si utvořila v hlavě, podle dalších surovin, o kterých jsem věděla, že mám doma v zásobě, podle chutí, které mi u nich navzájem fungují a už se mi osvědčily. Večer nezbylo moc času běžně  pracující ženy na  „haute cuisine.“   Do vykuchané ryby jsem vetřela dostatečné množství soli zvenku i do její břišní dutiny a nechala cca 15 minut odpočívat, než jsem si stihla připravit zeleninu, se kterou jsem pražmu hodlala péct společně na plechu v troubě. Troubu jsem začala rozehřívat na 200 °C. Oloupané mrkve a petržele jsem nakrájela na hranolky, pr

Uzený česnek

V našem Viet obchodě jsem narazila opět na něco. Pro mě nového. Uzený česnek. Země původu - Francie. Jedna palice za Kč 9,--. Slupky voní po kouři. Česnek sám o sobě v chuti ovlivněný není. Prostě, chutná česnekově, ani trochu kouřově. Jedinné, co jsem byla schopná ve vodách internetu vylovit za informace, bylo to, že uzením se pouze prodlužuje životnost česneku, uzením technologií teplého kouře po dobu sedmi dní se česnek konzervuje, chrání se tím při uskladnění proti plísním. Tak, jestli máte větší poznatky, nebo zkušenosti, směle sem s nimi do komentářů. Děkuji!