Přeskočit na hlavní obsah

Gastrosexuál

Do příboru se ošatím a nebude mi zima,
stříknu pivo na rukávy a kolu do gatí,
vzít si boty z kaviáru není volovina,
na léto si pak uvařím šaty koprový.


Komentáře

  1. Gastrosexuálové pochopili, že láska prochází žaludkem )) Pokud takový chlap nevyplýtvá všechny síly v kuchyni, může být prototypem moderního muže, jak ho chceme my holky mít Já se doma o kuchyň nerada dělím, takový týpek není nic pro mě, ale kdybych se podruhé znovu narodila, zařídila bych si to jinak Wohnouti mě baví!

    OdpovědětVymazat
  2. Nemám ráda chlapy, kteří se pletou do vaření. Můj táta stále "pindal" mojí mamince do vaření. Jak má míchat cibulku, aby byla pěkně do základu rovnoměrně opečená, jak podlévat maso v troubě ... Jedno léto jsme museli v pět hodin ráno na maliny, vysokou trávou k lesu, aby pak maminka v kuchyni na Chalupech vařila malinový kompot, nebo něco podobného v tátových představách. Jeho babička z nich vařila čaj, dala dvě lžičky do hrnečku a jak byl čaj lahodný. Vařila, vařila a stále to nebylo ono, bylo to řídké, byl to jen kompot, pak šťáva. Bylo mi tak deset, ale živě si to vybavuji. Teď si myslím, že ta moje prababička to pekla v troubě - jako je pečený čaj z drobného bobulovitého ovoce.
    Takhle se mi muž cpát do kuchyně, tak ho ve vypjatých chvílích ženu s kuchyně s kudlou v ruce .
    Na druhou stranu mám ráda, když se můj vyučený kuchař se zápalem pro konkrétní recept do kuchyně postaví. I když neví, kde najde koření, kde najde mouku a i když, že se bojím, že maso pokazí .
    Wohnoutí poslední album se hodně podařilo. Lituju, že jsem odmítla jet na festival na Švihov.

    OdpovědětVymazat
  3. Danča - ségra25. srpna 2011 v 0:16

    [2]: tak to můj muž ví přesně kde co v naší teď už  společné kuchyni najde (obzvlášť poté co si jí přeskládal k obrazu svému)ale vaří dobře. hlavně ty své specialitky a když jsme po celém dni unavená tak jsem ráda, že je ochotný udělat večeři i když je to třeba jen chleba ve vajíčku

    OdpovědětVymazat
  4. Tak ty teď ve své kuchyni tedy hledáš a tápeš ?!

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Pražma pečená v troubě

  Ahoj, milí čtenáři! Dnes vám chci ukázat, jak si připravit jednoduché a chutné jídlo z pražmy, kterou jsem našel v akci v supermarketu. Pražma je druh mořské ryby, která má bílé maso a jemnou chuť. Je bohatá na bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny a vitamíny. A navíc je velmi snadná na přípravu!   Potřebujete:   - 1 pražmu (asi 1 kg) - 4 mrkve - 2 cibule - 1 svazek petržele - 2 lžičky římského kmínu - sůl, pepř, olivový olej   Postup:   1. Troubu předehřejte na 180 °C. Pražmu omyjte, osušte a vykuchejte. Pokud chcete, můžete ji nechat vykuchat v obchodě, ale já si to rád dělám sám. Je to taková relaxace, když si pohrávám s rybími vnitřnostmi. 😂 2. Mrkev oloupejte a nakrájejte na kolečka. Cibuli oloupejte a nakrájejte na půlkolečka. Petržel nakrájejte nahrubo. Všechnu zeleninu smíchejte v míse a osolte, opepřete a přidejte římský kmín. Římský kmín dodá jídlu zajímavou chuť a vůni, ale pokud ho nemáte rádi, můžete ho vynechat nebo nahradit jiným kořením. 3.

Pražma královská s pečenou zeleninou

Kdo mě zná, třeba i jen ze čtení mého blogu z minulosti, ten ví, že mám ráda na talíři ryby, mušle, slávky i kdejakou další, mořskou havěť (ne,  to není šťastný výraz, nejsem vodník, ani hastrman z pohádky Jana Drdy), mořské plody. Resuscituji svůj blog, protože mám za poslední dva měsíce více vjemů, možností a možná i sil pro další zdokumentování mých  experimentů v mé  kuchyni. A protože jsem dostala rybu. Pražmu královskou. Recept jsem si utvořila v hlavě, podle dalších surovin, o kterých jsem věděla, že mám doma v zásobě, podle chutí, které mi u nich navzájem fungují a už se mi osvědčily. Večer nezbylo moc času běžně  pracující ženy na  „haute cuisine.“   Do vykuchané ryby jsem vetřela dostatečné množství soli zvenku i do její břišní dutiny a nechala cca 15 minut odpočívat, než jsem si stihla připravit zeleninu, se kterou jsem pražmu hodlala péct společně na plechu v troubě. Troubu jsem začala rozehřívat na 200 °C. Oloupané mrkve a petržele jsem nakrájela na hranolky, pr

Uzený česnek

V našem Viet obchodě jsem narazila opět na něco. Pro mě nového. Uzený česnek. Země původu - Francie. Jedna palice za Kč 9,--. Slupky voní po kouři. Česnek sám o sobě v chuti ovlivněný není. Prostě, chutná česnekově, ani trochu kouřově. Jedinné, co jsem byla schopná ve vodách internetu vylovit za informace, bylo to, že uzením se pouze prodlužuje životnost česneku, uzením technologií teplého kouře po dobu sedmi dní se česnek konzervuje, chrání se tím při uskladnění proti plísním. Tak, jestli máte větší poznatky, nebo zkušenosti, směle sem s nimi do komentářů. Děkuji!