Přeskočit na hlavní obsah

Spicy Italian Cescent Ring Gluten Free

Někdo je čertův švagr a někdo skorošvagr. Skorošvagra Lukáše mám já a (bonus) stále vaří a peče. Navíc (bonus navíc) se zdokonaluje v bezlepkovém pečení z cela nezištných důvodů. Podporuje v bezlepkové dietě svou ženu, mojí jednu sestru. Po delší době poslal dokumentaci a tak se dělím. Stejně, jako se Lukáš podělil o degustační kousek. Díky a s doporučením sdílím:

"Udělal jsem bezlepkové těsto a z poloviny jsem udělal pizzu a co z tou druhou? Náhodou jsem narazil na internetu na spicy italian crescent ring. Smůla pro mě byla, že to byly jen obrázky a tak jsem použil pozorovací talent a pokusil jsem se tento slaný koláč vytvořit. A tady je výsledek:








Na toto těsto, ze kterého jsem upekl jednu pizzu a jeden speciální koláč, jsem použil 300g mouky Schär mix-B. Existuje ještě je mix-C, ale ten je pro sladké pečení. Dále 15g čerstvého droždí, 200 ml vody používám teplou 40°C a tři až čtyři lžičky olivového oleje. Taky dávám lžičku soli do mouky. No a vlastně lžičku a půl cukru na kvásek. Suché droždí nepoužívám. Tuhle mouku máme oblíbenou vlastně z praxe. Ze všech, co jsme zkusili, nám napečené z téhle chutná nejlépe a nejlépe se nám s těstem z této mouky pracuje."

Upečené zlaté slunce na talíři. Paráda, ne?!


Komentáře

  1. Maruško, tak to je bomba! Zlaté jedlé slunce, to by mě nenapdalo A nevěděla jsem, že se tvá sestra též potýká s bezlepkovou dietou. Ještěže má tak skvělého muže, já si bohužel musím vařit  a péct sama...

    OdpovědětVymazat
  2. Hmm, vypadá to dobře, a myslím, že to bude i dobře chutnat

    OdpovědětVymazat
  3. [1]: No mě taky ne, vypadá to ale efektně, představuji si nějaký piknik, na kraji louky ...

    OdpovědětVymazat
  4. [2]: Už to mají vymakaný, to bezlepkový těsto, dostali jsme kousek a chutnal jako pizza. Já bezlepkově zkouším jen když má Danča přijít na návštěvu, ale jen třeba křehké těsto z pohankové mouky. Takže to opravdu moc vymakaný nemám .

    OdpovědětVymazat
  5. [3]: Viď. Taková "frajeřinka" a hned to pozvedne úroveň . Já bych třeba jen nudně zamotala závin.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Pražma pečená v troubě

  Ahoj, milí čtenáři! Dnes vám chci ukázat, jak si připravit jednoduché a chutné jídlo z pražmy, kterou jsem našel v akci v supermarketu. Pražma je druh mořské ryby, která má bílé maso a jemnou chuť. Je bohatá na bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny a vitamíny. A navíc je velmi snadná na přípravu!   Potřebujete:   - 1 pražmu (asi 1 kg) - 4 mrkve - 2 cibule - 1 svazek petržele - 2 lžičky římského kmínu - sůl, pepř, olivový olej   Postup:   1. Troubu předehřejte na 180 °C. Pražmu omyjte, osušte a vykuchejte. Pokud chcete, můžete ji nechat vykuchat v obchodě, ale já si to rád dělám sám. Je to taková relaxace, když si pohrávám s rybími vnitřnostmi. 😂 2. Mrkev oloupejte a nakrájejte na kolečka. Cibuli oloupejte a nakrájejte na půlkolečka. Petržel nakrájejte nahrubo. Všechnu zeleninu smíchejte v míse a osolte, opepřete a přidejte římský kmín. Římský kmín dodá jídlu zajímavou chuť a vůni, ale pokud ho nemáte rádi, můžete ho vynechat nebo nahradit jiným kořením. 3.

Pražma královská s pečenou zeleninou

Kdo mě zná, třeba i jen ze čtení mého blogu z minulosti, ten ví, že mám ráda na talíři ryby, mušle, slávky i kdejakou další, mořskou havěť (ne,  to není šťastný výraz, nejsem vodník, ani hastrman z pohádky Jana Drdy), mořské plody. Resuscituji svůj blog, protože mám za poslední dva měsíce více vjemů, možností a možná i sil pro další zdokumentování mých  experimentů v mé  kuchyni. A protože jsem dostala rybu. Pražmu královskou. Recept jsem si utvořila v hlavě, podle dalších surovin, o kterých jsem věděla, že mám doma v zásobě, podle chutí, které mi u nich navzájem fungují a už se mi osvědčily. Večer nezbylo moc času běžně  pracující ženy na  „haute cuisine.“   Do vykuchané ryby jsem vetřela dostatečné množství soli zvenku i do její břišní dutiny a nechala cca 15 minut odpočívat, než jsem si stihla připravit zeleninu, se kterou jsem pražmu hodlala péct společně na plechu v troubě. Troubu jsem začala rozehřívat na 200 °C. Oloupané mrkve a petržele jsem nakrájela na hranolky, pr

Uzený česnek

V našem Viet obchodě jsem narazila opět na něco. Pro mě nového. Uzený česnek. Země původu - Francie. Jedna palice za Kč 9,--. Slupky voní po kouři. Česnek sám o sobě v chuti ovlivněný není. Prostě, chutná česnekově, ani trochu kouřově. Jedinné, co jsem byla schopná ve vodách internetu vylovit za informace, bylo to, že uzením se pouze prodlužuje životnost česneku, uzením technologií teplého kouře po dobu sedmi dní se česnek konzervuje, chrání se tím při uskladnění proti plísním. Tak, jestli máte větší poznatky, nebo zkušenosti, směle sem s nimi do komentářů. Děkuji!