Přeskočit na hlavní obsah

Tuňáková terinka a la Annie

Občas jsem soutěživá, hodně soutěživá. Kvůli jedné soutěži jsem si koupila i novou kuchařku. Teď si jen klepu na čelo, proč jsem si jí nekoupila už dávno. Do Mořské (nejen) kuchařky se spolu rozhodně nedíváme naposledy.


Tuňáková terinka a la Annie
4 porce, 40 min, 960 kJ, chol. 214 mg, jednoduchá obtížnost
Potřebujeme:
200 g tuňáka z konzervy ve vlastní šťávě,
3 vejce,
3 lžíce kysané smetany,
125 g strouhaného sýra,
1 lžíce rajčatového protlaku,
sůl, pepř.

"Troubu předehřejeme na 180°C. Okapaníého tuňáka rozdrtíme vidličkou, ale můžeme i rozmixovat. Vmíchám ostatní suroviny a dobře vymícháme dohladka. Směs přendáme do čtyř malých zapékacích misek - kokotek. V toubě zapečeme přibližně 30 minut. Servírujeme vlažné i studené zakápnuté citrónovou šťávou. Doplníme pečivem, listy salátu, rajčaty, avokádem a majonézou.
Místo konzervy můžeme použít i tuňáka pečeného, např. zbytek z předešlého dne. Směs můžeme dochutit třeba cibulkou, petrželkou, tymiánem, několika kapkami tabasca. Tuňáka lze nahradit lososem, což je také výborné. Tato terinka bude chutnat nejen vám, ale i vašim dětem."
Pod poslední větu se podepisuji.

Komentáře

  1. Inspirace z této kuchařky nikdy nezklame Ani barevné miniaturní nádobíčko neubírá nic z velikosti receptu. Pro mě jedno velké mňam!

    OdpovědětVymazat
  2. Tak kolem této kuchařky chodím už dlouho, vidím, že je na čase napsat Ježíškovi. Recept vypadá velmi lákavě, budu muset vyzkoušet na našem synovi!

    OdpovědětVymazat
  3. [1]: + [2]: Množství receptu mě hned ohromilo, opravdu nechápu, proč už jsem si jí dávno nepořídila. A navíc, naše rodinná orientace se zaměřuje na ryby . Dnes jsem pekla pstruhy s rozmarýnem a hřebíčkem, naprudko, mňam večeře za chvilku.

    OdpovědětVymazat
  4. Ach, to vypadá nádherně! Doma mám Sladkovodní kuchařku (výhra v soutěži páně Cuketky), po Mořské kuchařce už dlouho pokukuji, asi si ji nechám naježit.
    Roztomilé kokotky terince moc sluší a rybích receptů není nikdy dost!

    OdpovědětVymazat
  5. Na rybách se dá opravdu přežít všechno! 14 dnů jsem nejedla skoro nic jiného než poklady z moře. V ČR jsem to hned porušila chlebíčkem s vajíčkem na první benzínce Ale bylo to pochybení z hladu. Rybám dávám zelenou i doma a těším se na prvního čerstvého pstroužka, kterého si dám.

    OdpovědětVymazat
  6. [5]: Vítám doma, takové chlebíčky nikde ve světě nemají . Jak sama vidíš, trochu jsem zamrzla s tvořením. Uvidím, jakým směrem napnu plachty, ale vidím to na severozápad, směr zdravá výživa .

    OdpovědětVymazat
  7. A takový čerstvý pstruh mému směru vůbec neodporuje, chutná mi nejvíc ze skladkovodních ryb, víc než candát, který je pasován na tento královský post nejchutnějšího masa.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

První toffosoutěž - o krajovou kuchařku

Ti, kteří občas navštěvují můj blog, vědí, že se snažím zaznamenat a uchovat recepty na jídla, která nám vařila chalupská babička . Teď už mám práci hodně ulehčenou, s recepty z tohoto kraje byla Nakladatelstvím Českého lesa vydaná kuchařka. "Tradiční jídla česko-bavorského příhraničí" sepsal ředitel Muzea Chodska  pan Josef Nejdl. Chcete vědět, jak se vaří kyselka, herbstmilchsuppe, píprlák, klokány, vošouchy, rýpl, praskokrky, pískorky, sterz, schwammerpichelsteiner, liščí žrádlo, kucmoch, basáky, bacány, maltošny, obazda ?    Nesmím zapomenou na tradiční chodské koláče z horního i dolního Chodska. (Fotografie exkluzivně od Martina  .) O jeden výtisk této kuchařky můžete teď soutěžit u mě na blogu. Stačí jen odpovědět v komentáři k tomuto článku na jednoduchou otázku: "Které jídlo Vám zaručeně připomene vaše dětství nebo prázdniny u babičky?" Odpovídat můžete do 30. 6. 2010.   Při vyplňování odpovědního komentáře nezapomeňte uvést...

Pražma pečená v troubě

  Ahoj, milí čtenáři! Dnes vám chci ukázat, jak si připravit jednoduché a chutné jídlo z pražmy, kterou jsem našel v akci v supermarketu. Pražma je druh mořské ryby, která má bílé maso a jemnou chuť. Je bohatá na bílkoviny, omega-3 mastné kyseliny a vitamíny. A navíc je velmi snadná na přípravu!   Potřebujete:   - 1 pražmu (asi 1 kg) - 4 mrkve - 2 cibule - 1 svazek petržele - 2 lžičky římského kmínu - sůl, pepř, olivový olej   Postup:   1. Troubu předehřejte na 180 °C. Pražmu omyjte, osušte a vykuchejte. Pokud chcete, můžete ji nechat vykuchat v obchodě, ale já si to rád dělám sám. Je to taková relaxace, když si pohrávám s rybími vnitřnostmi. 😂 2. Mrkev oloupejte a nakrájejte na kolečka. Cibuli oloupejte a nakrájejte na půlkolečka. Petržel nakrájejte nahrubo. Všechnu zeleninu smíchejte v míse a osolte, opepřete a přidejte římský kmín. Římský kmín dodá jídlu zajímavou chuť a vůni, ale pokud ho nemáte rádi, můžete ho vynechat nebo nahr...

Jahodový retro koláč

  Představuji Vám můj comfort food. Můj narozeninový dort, který jsem dostávala jako malá k narozeninám. Měla jsem tu prvorozenou výsadu, že první domácí jahody šly na můj narozeninový cake. Na konci června. Před tolika lety totiž ještě nefungovalo globální oteplení a jahody dozrávaly až v druhé červnové polovině měsíce. Vždycky jsem se na dort těšila a nikdy jsem nebyla zklamaná. Z čeho by dnešní děti asi byly překvapené, bylo to, že narozeniny jsme slavili bez dárků, všichni společně u stolu, "jen" u dortu a u konvice černého čaje s cukrem a citrónem, podávaném ve slavnostním čajovém servisu. Byl to křehký porcelán s bílým žebrováním a zdobily ho jemné, žluté kvítky s červeným středem a s lehkým zeleným stonkem. Tvoří ho oblíbený osmdesátkový recept na piškot nastavovaný horkou vodou. A místo želatiny, která, myslím, v té době nebyla v dostatečném množství na pultech sámošek, nebo konzumů, chytré, české hospodyňky vymyslely náhradu uvařenou z pudinku. Pudinkový rosol.   Piš...